Családi kiránduláshoz, városnézésekhez, tengerparti nyaraláshoz, pihenéshez, külföldi kikapcsolódáshoz ajánljuk klasszikus utasbiztosításunkat.
Utasbiztosításunk minden alkalomszerűen, szolgáltatásként nyújtott sport jellegű tevékenységre kiterjed, amelyhez nem szükséges semmilyen előképzettség, képzett vezető vagy kísérő közreműködésével, szervezett keretek között zajlik.
Utasbiztosításunk három fedezeti szinttel is megköthető, amelyek eltérő mértékben térítenek a baleseti, betegségi események során.
A Világlátó Aktív utasbiztosítás megkötése esetén az általános biztosítási védelem mellett kiterjed kerékpározásra, horgászatra, búvárkodásra során előforduló kockázatokra és a biztosított saját tulajdonában lévő sporteszközök pótlási költségeire.
A Világlátó Aktív kötése esetén az alábbi sportfelszerelés biztosított:
Búvár felszerelés: (légzőkészülék, kiegyensúlyozó térfogat, búvár computer és tartozékai)
Kerékpár: (olyan legalább kétkerekű jármű, amelyet kizárólag emberi erő hajt). A professzionális felhasználású kerékpárok – versenyhez, kereső tevékenységhez kapcsolódó kerékpárok – nem biztosítottak
Horgászfelszerelés: rekreációs célból a vízterületen a halnak megengedett módon történő kifogásához alkalmas és engedélyezett eszközök és kellékek összessége horgászbot; horgászorsó; horgászszék és horgászágy; halradar; etetőhajó; 10.000,– Ft egyedi értéket meghaladó egyéb felszerelés.
A Világlátó Szlalom utasbiztosítás megkötése esetén a biztosítási védelem kiterjed síelés, hódeszkázás, valamint az arra kijelölt területeken szánkózás, korcsolyázás közben történt balesetekre és a biztosítási esemény során károsodott a Biztosított saját tulajdonát képező sífelszerelésben.
A Világlátó Szlalom kötése esetén biztosított,
Sportfelszerelés: sícipő, síléc, hódeszka, síbot, síruházat, síszemüveg, védősisak.
Világlátó Szlalom Platina csomag kiterjed a kijelölt pályán kívül, de a téli sporttevékenység űzésére a közönség számára nyitott területen bekövetkezett balesetekre is.
Világlátó Szlalom utasbiztosításunk három fedezeti szinttel is megköthető, amelyek eltérő szolgáltatásokat tartalmaznak
A vállalati keretnapos utasbiztosítás a vállalat igényeire szabható termék, amelynek munkatársai a külföldi utazásukhoz az előzetesen megvásárolt keretnapokat, az utazásuk során folyamatosan fel tudnak használni.
Az előre megvásárolt keret napok, mind munkavégzésre, mind szabadidős utazásra igénybe vehetők.
A szerződéskötést megelőzően előzetesen leegyeztetésre kerül a Biztosítóval, hogy milyen munkavégzésre, milyen fedezetekkel kívánják a szerződést megkötni, melyre a Biztosító egyedi ajánlatot tesz.
Ajánlat iránti igény az alábbi elérhetőségen is jelezhető: utasbiztositas@alfa.hu
A Biztosító ajánlatát legfeljebb 2 munkanapon belül megteszi a szerződőnek.
A szállitmányozói szerződés Biztosítottja a Szerződő által megadott forgalmi rendszámú gépjármű a menetlevél szerint vezető természetes személy, valamint a menetlevélen feltüntetett további egy fő, akinek az utazása során bekövetkezett biztosítási esemény kapcsán a Biztosító szolgáltatást nyújt.
A Szállítmányozói Utasbiztosítás határozott időre, egy évre jön létre.
EEK kártya megléte esetén a szerződő további kedvezményre válik jogosulttá.
Ajánlat iránti igény az alábbi elérhetőségen is jelezhető: utasbiztositas@alfa.hu
A Biztosító ajánlatát legfeljebb 2 munkanapon belül megteszi a szerződőnek
Segélyhívó vonal (0-24), Tel.: + 36 1 477 4900
SOS Assistance Hungary Kft. 1039 Budapest, Szentendrei út 301
A kárbejelentő nyomtatványt és annak mellékleteit az alábbi címre kell küldeni:
SOS Assistance Hungary Kft. 1039 Budapest, Szentendrei út 301
E-mailben történő utasbiztosítás kárbejelentést max.200.000 Ft összegig: karrendezes@soshungary.hu
A poggyászlopás-, és rabláskárokat, az eseményt követően, a helyi rendőrségen is be kell jelenteni és arról a káresemény időpontjához képest 48 órán belül kiállított jegyzőkönyvet kell bemutatni a Biztosítónak
Díjvisszatérítéshez szükséges nyilatkozat az alábbi linkről letölthető: NYILAKOZAT DÍJVISSZATÉRÍTÉSRŐL utas- és útlemondás biztosítások esetén
Utas adminisztráció- partnereknek fenntartott üzleti vonal- ügyfelek részére nem kiadható
Az utas adminiszráció segítséget tud adni biztosításkötéssel, kötvénymódosításokkal.
kapcsolatban, káresetek beadása nem lehetséges.
Utas adminisztráció elérhetősége:
E-mail cím: utasbiztositas@alfa.hu
Telefonszám: + 36 1 477 4858 (munkanapokon)
Kárbejelentéshez, káresetek nyomon követeséhez kérjük, hívja haladéktalanul Segítségnyújtó vonalunkat (0-24),
Telefonszám: + 36 1 477 4900 számon.
Az utasbiztosítások szerződési feltételei alapján kizárás alá esnek azok az események, amelyek olyan területen következnek be, amelyeken a beutazáskor háborús állapotok uralkodtak.
Társaságunk további intézkedésig nem vállalja az Oroszországba, Ukrajnába, Izraelbe, Iránba és Jordániába tervezett utazásokhoz utasbiztosítás megkötését.
Megkötött utasbiztosítás esetén kérésre visszatérítjük a még kockázatba nem lépett utasbiztosítási kötvények díját.
Visszatérítési igényét az alábbi e-mail címen jelezheti: utasbiztositas@alfa.hu
Általános kizárások
A Biztosító megtéríti a Biztosítottat ért személyi kárt, ha az a fenti események kezdetétől számított 14 napon belül történt, és a Biztosított nem volt aktív résztvevője a fenti cselekményeknek, de nem téríti meg a Biztosító ezekben az esetekben a vagyontárgyakban keletkezett kárt.
A Külügyi Szolgálat tájékoztatója az alábbi honlapon érhető el
Kérjük a közlemény rovatba a kötvényszámot feltüntetni!
Kérjük, erre a számlaszámra kizárólag utasbiztosítási díjat fizessen be!
Fontos tudni, hogy az Európai Egészségbiztosítási Kártya (European Health Insurance Card, EHIC) kiváltásával az Európai Unió (EU) tagállamaiban, illetve az Egyesült Királyságban és Svájcban kizárólag a magyar egészségbiztosítás terhére vehetők igénybe azok az egészségügyi szolgáltatások, amelyek az adott tagállamban való átmeneti tartózkodás során orvosilag szükségessé válnak.
A szolgáltatás orvosilag szükséges jellegét a kezelőorvos bírálja el, ennek megfelelően a Kártyával közvetlenül az adott tagállam társadalombiztosítási/egészségbiztosítási szervével szerződéses kapcsolatban álló egészségügyi szolgáltatóhoz kell fordulni.
Az egészségügyi szolgáltatónak úgy kell ellátnia a magyar biztosítottat, mintha az adott tagállamban lenne biztosított.
Ez egyben azt is jelenti, hogy:
Az EHIC kártyát csak az adott állam társadalombiztosítási szervével szerződött szolgáltató fogadja el
Az adott tagállamban a biztosítottak által is fizetendő önrészekre és kötelező hozzájárulásokra a kártya nem nyújt fedezetet.
Fontos kiemelni, hogy Belgiumban, Franciaországban, Luxemburgban és bizonyos típusú egészségügyi szolgáltatók esetében Finnországban ún. visszatérítéses rendszer működik. Ezekben az országokban az egészségügyi ellátások, gyógyszerek költségeit az ellátásban részesülő személy köteles megelőlegezni. Az illetékes biztosító a hatályos tagállami jogszabályok alapján a visszatéríthető összeget utólag megtéríti.
Az önrész visszatérítésére itt sincs lehetőség.
Miután a turisták által sűrűn látogatott üdülőhelyek környékén az orvosok döntően magánpraxisban működnek, illetőleg bizonyos államokban a magyarországinál szűkebb a társadalombiztosítás keretében igénybe vehető szolgáltatások köre.
Asszisztencia szolgáltatás nem áll rendelkezésre.
Ami egyben azt is jelenti, hogy egy megbetegedés esetén a legközelebbi állami ellátó intézmény elérhetőségét és az odajutás saját magunknak kell megszervezni.
Az EHIC kártyához kiegészítő biztosítás kötésére nincs lehetőség.
Mentés, hazaszállítás, poggyász fedezetekre nem terjed ki.
Ezen okok miatt is, mindenképpen ajánlatos megfontolni az utasbiztosítás megkötését.
A középkorú férfi motorral érkezett Bosznia-Hercegovinába rokonlátogatásra. A kisváros egyik mellékutcájában egy éles kanyarban motorjával megcsúszott, és súlyos sérülésekkel kórházba került. A férfinek négy bordája is eltörött, ezért néhány napig még megfigyelés alatt tartották. A szakorvosi vélemény szerint a sérült állapota nem tette lehetővé, hogy motorkerékpárra ülve érkezzen Magyarországra, így a járművet hazaszállították, a férfit pedig mentőautó vitte otthonába.
A motorosnak – mivel volt biztosítása – nem kellett kifizetnie az összesen több mint 600 ezer forintot, hanem csupán napi 550 forintba került a biztonság.
A friss házaspár Egyiptomban töltötte nászútját, amikor az utazás utolsó estéjén az újdonsült férj belázasodott, majd vakbélgyulladás gyanújával kórházba került. Megállapították, hogy a gyanú nem alaptalan, és azonnali beavatkozást igényel. A sérült néhány nap múlva hagyhatta el a kórházat, és ez idő alatt felesége is vele maradt kísérőként. Mindkét repülőjegyet újra kellett foglalni: a visszafelé járat Bécsig vitte a párt, majd onnan mentőautó szállította otthonukba.
Az eset nagyon jó példa arra, mennyire fontos az utasbiztosítás. Biztosítás nélkül a házaspárnak közel 3 millió forintot kellet volna a családi kasszából kifizetnie. Így csak napi 550 forintot kellett.
Az idős hölgy törökországi útja alkalmával egyik este a szálloda éttermébe vezető lépcsőn megcsúszott, amelynek következtében lábát és oldalát fájlalta. Mentő szállította kórházba, ahol az orvosok combnyaktörést állapítottak meg, és sürgősségi műtét mellett döntöttek. A hölgy lánya az ellátás során mindvégig a sérülttel maradt. Az operáció után néhány nappal a biztosítottat és a kísérőjét mentőrepülő szállította Budapestre.
Önnel, vagy útitársával is megtörténhet. Szerencsére a hölgy rendelkezett utasbiztosítással, így nem kellett több mint 7 millió forintot kifizetnie az ellátásáért, csak napi 420 forintot a biztosításra.
A szerződés díját előre, egy összegben, a szerződés létrejöttekor, a Biztosítóval egyeztetett módon kell megfizetni, megegyezés hiányában banki átutalással.
A biztosítás díját vissza kell fizetni, ha a biztosítást olyan személy köti, vagy olyan személy részére kötik meg, aki a biztosítás feltételei szerint nem biztosítható, és a Biztosító ezen okra hivatkozva a bejelentett kárigényt elutasítja.
A napi díjas utasbiztosítási szerződés határozott időre szól.
A kockázatviselés kezdetének és végének napját a biztosítási szerződés tartalmazza max. 90 nap
90 napnál hosszabb időre csak a Biztosító előzetes engedélyével lehet biztosítást kötni.
Éves bérlet esetében:
Az éves bérlet biztosítottja olyan személy lehet, aki a kockázatba lépésekor nem töltötte be 70. életévét és az alkalmankénti külföldi tartózkodása nem haladja meg a 30 napot..
Éves diákbérlet esetében:
A diákbérlet biztosítottja olyan személy lehet, aki a szerződéskötéskor nem töltötte be a 30. életévét, ösztöndíjprogram vagy hivatalos nyelvtanfolyam céljából tartózkodik külföldön, és alkalmankénti külföldi tartózkodása nem haladja meg a 180 napot.
A biztosítás további kizárásait, amelyek speciálisan balesettel és betegséggel, keresés-mentéssel, poggyászkárokkal, téli sporteszközzel, búvárfelszereléssel, felelősségbiztosítással kapcsolatosak, a biztosítás feltételei tartalmazzák.
A külföldön tartózkodó személy részére, akinek már van Alfa utasbiztosítása az eredeti kötvény hosszabbítása, technikailag egy új kötvény kötésével lehetséges, a biztosító engedélyeztetési folyamatában és jóváhagyásával követően lehetséges
A két kötvény kockázatviselése folyamatos kell legyen, továbbá, hogy a teljes időtartam a max. 90 napot nem haladhatja meg.
Azon külföldön tartózkodó személy, akinek nincs utasbiztosítása, úgy abban az esetben a biztosító engedélyeztetési folyamatának a jóváhagyását követően köthető utasbiztosítás.
Az így megkötött biztosítás kockázatviselésének kezdete a kiállítást követő nap 00:00 órától érvényes
Minden alkalomszerűen, szolgáltatásként nyújtott sport jellegű tevékenységre, amelyhez nem szükséges semmilyen előképzettség, képzett vezető vagy kísérő közreműködésével, szervezett keretek között zajlik, és amelyen a Biztosított, mint fizető ügyfél vett részt.
Sportfelszerelés pótlása csak Világlátó SZLALOM vagy Világlátó AKTÍV megvásárlása esetén és az ahhoz tartozó pótdíj megfizetésével, a Biztosító kifizeti a Biztosítási esemény során károsodott saját tulajdonában lévő sporteszközök pótlási költségét,
Az alábbi sporteszközök biztosítottak:
Téli-sporteszközök (sícipő, síléc, hódeszka, síbot, síruházat, síszemüveg, védősisak).
Búvár felszerelés (légzőkészülék, kiegyensúlyozó térfogat, búvár computer és tartozékai)
Kerékpár (olyan legalább kétkerekű jármű, amelyet kizárólag emberi erő hajt). A professzionális felhasználású kerékpárok – versenyhez, kereső tevékenységhez kapcsolódó kerékpárok – nem biztosítottak.
Horgászfelszerelés: rekreációs célból a vízterületen a halnak megengedett módon történő kifogásához alkalmas és engedélyezett eszközök és kellékek összessége. A biztosítás szempontjából a Biztosító horgászfelszerelésen az alábbi nevesített felszerelést érti: • horgászbot; • horgászorsó; • horgászszék és horgászágy; • halradar; • etetőhajó; • 10.000,– Ft egyedi értéket meghaladó egyéb felszerelés.